مرتضی محمدی نژاد در یزد به سخنرانی می پردازد

احترام به خود

یک انسان فرهیخته سه اصل را همیشه و در هر حال رعایت می کند: احترام به خود، احترام به انسان های دیگر و احترام به طبیعت. ما به دلیل انسان بودن، محترم هستیم. چون خداوند وقتی انسان را آفرید، به خودش تبریک گفت. از طرفی شنیده ایم که احترام امام زاده با متولی آن است. پس اگر می خواهیم مورد احترام دیگران باشیم, باید به خودمان احترام بگذاریم.

مقاله مرتضی محمدی نژاد درباره احترام به خود

احترام به خود نشانه هایی دارد که در مورد برخی از آن ها نوشته ام. مانند: نگاه کردن و گوش کردن، حسن جویی و دروغ نگفتن. در مورد نشانه های دیگرش هم چون؛ هدفمند بودن، صادق بودن با خود، نظافت، نظم داشتن، ورزش کردن، تغذیه خوب، مطالعه کردن، دوری از مواد مخدر و … به تدریج خواهم نوشت. اما برای این که درکی از آن چه خواهم نوشت داشته باشید، چند نمونه ساده را بیان می کنم.
تا بعد مفصل به آن بپردازم. انسانی که به خودش احترام می گذرد، بوی بد نمی دهد. به موقع خودش را می شوید. از عطر و بوی خوش استفاده می کند. حتی اگر تنها باشد. چون بوی خوش به خودمان حس بهتری می دهد. انسانی که به خودش احترام می گذارد، توی قابلمه و ماهیتابه خوراک نمی خورد. به خودش مانند مهمان عزیز و محترمی احترام می گذارد. و از ظروفی که با آن ها از مهمان پذیرایی می کند، برای خوردن خوراک استفاده می کند.

مقاله مرتضی محمدی نژاد درباره احترام به خود

انسانی که به خودش احترام می گذارد، لباس زیرش هم مانند لباس رویش تمیز و مرتب است. او به خودش نمی گوید که این ها را کسی نمی بیند. پس اشکالی ندارد که زیر پوشم پاره باشد. چون خودش می بیند. و احترام به خود برایش مهم است. انسانی که به خودش احترام می گذرد, از مصرف موادی که به بدنش صدمه می زند، خودداری می کند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *